Wyśmienita zabawa na „Śpiewograńcu”. Jubileusz harcerskiego festiwalu w Tarnobrzegu (zdjęcia)
Echo Dnia, Publication date: 2013-02-24

 

Dodano: 24 lutego 2013, 16:30 Autor: Grzegorz LIPIEC, lipiec@echodnia.eu

ORYGINALNY TEKST

W weekend w naszym mieście odbywał się dwudziesty Ogólnopolski Festiwal Piosenki Harcerskiej „Śpiewograniec”.

Przez dwadzieścia edycji festiwalu przewinęło się około sześć tysięcy harcerek i harcerzy. Dwie edycje odbyły się poza Tarnobrzegiem w Janowie Lubelskim i Stalowej Woli. Organizatorami imprezy są: Stowarzyszenie ESTEKA, 11 Tarnobrzeska Drużyna Harcerska Wrzosowisko oraz Zespół Redakcyjny Synogarlica.

NAGRODZENI

Do Tarnobrzega przyjechało 200 harcerzy i harcerek z całej Polski. 18 zespołów muzycznych zaprezentowało w sobotę na scenie Tarnobrzeskiego Domu Kultury swoje zdolności wokalne.
Po burzliwej naradzie jury konkursu zdecydowało, że Grand Prix Festiwalu należy się grupie „Pod Górę” z Legionowa. Pierwsze miejsce przyznano grupie LeDuch&Friend's z Pionek, druga pozycja przypadła JAAAMW-u z Kołaczyc Hufiec Jasło, a trzecia Brygadzie Zielono-Czarnych ze Stalowej Woli. Na pochwały zasłużyli zwycięzcy w dodatkowej kategorii zespół Oraka z Jaworzna.
Wśród występujących zespół burzę oklasków oraz nagrodę specjalną otrzymali mali harcerze i harcerki z tarnobrzeskiego zespołu Orlęta.
Koncert galowy uświetnił występ muzycznej gwiazdy, a był nią w tym roku zespół Orkiestra Świętego Mikołaja.

WIZYTA W SZPITALU

Festiwal „Śpiewograniec” przypada zawsze w Dniu Myśli Braterskiej (22 lutego – przypomina autor). - To dzień urodzin założyciela skautingu, Roberta Badena-Powella i takie nasze święto przyjaźni. Postanowiliśmy zrobić coś dobrego dla innych - mówi Michał Bartyzel, jeden z organizatorów imprezy.
W sobotę po przesłuchaniach konkursowych delegacja uczestników „Śpiewograńca” wybrała się do dzieci z Oddziału Pediatrycznego Szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu. Harcerki oraz harcerze z zespołów JAAAMW-u oraz Rzeszowskiej Drużyny Harcerskiej przynieśli małym pacjentom pluszaki. W szpitalnej świetlicy zebrani wspólnie śpiewali oraz uczestniczyli w przygotowanych zabawach.
„Echo Dnia” sprawowało patronat medialny nad imprezą.

Przekaż swój 1% ESTECE

Darmowy Program PIT
Darmowy PIT online wypełniamy z PITax.pl Łatwe podatki

Twoje wsparcie dla stowarzyszenia Esteka:
darowizna on-line
przekaż 1% podatku
darowizna rzeczowa
zostań wolonatriuszem
[Zamknij okno]