200 harcerzy z całej Polski na Festiwalu Piosenki Harcerskiej Śpiewograniec w Tarnobrzegu
Echo Dnia, Publication date: 2014-03-03

Dodano: 3 marca 2014, 18:56 Autor:

W Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Harcerskiej Śpiewograniec w Tarnobrzegu udział wzięło 15 zespołów. Najlepsza okazała się Pozytywna Grupa Śpiewająca z Zabrza.

Po raz dwudziesty pierwszy Tarnobrzeg był przez jeden weekend krajową stolicą piosenki harcerskiej. Stowarzyszenie Esteka, wraz z Hufcem ZHP w Tarnobrzegu, Zespołem Synogarlica, Tarnobrzeskim Domem Kultury i Szkołą Podstawową numer 3 w Tarnobrzegu zaprosili skautów na Ogólnopolski Festiwal Piosenki Harcerskiej Śpiewograniec.

WZOROWE WYSTĘPY

Z zaproszenia organizatorów skorzystało 15 zespołów z miast i miejscowości z całego kraju. Do Tarnobrzega przyjechali skauci z Zabrza, Stalowej Woli, Ostrowca Świętokrzyskiego, Bydgoszczy, Rzeszowa, Legionowa i Leżajska. Festiwalowe szaleństwo rozpoczęło piątkowe spotkanie harcerzy w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej numer 3 w Tarnobrzegu. W sobotę odbyły się przesłuchania konkursowe, a także koncert galowy.

Jury oceniając występy zespołów harcerskich prezentujących się na deskach sali widowiskowej Tarnobrzeskiego Domu Kultury zwracało uwagę na: walory głosowe, własną interpretację, muzykalność, poczucie rytmu, dobór repertuaru.

- Każdy zespół musiał wykonać dwa utwory o tematyce harcerskiej, turystycznej lub biwakowej. Poziom artystyczny występów był wysoki i nie było łatwo podjąć decyzji do kogo trafią nagrody - wyjaśnia Robert Kędziora, jeden z organizatorów festiwalu.

O CENNE NAGRODY

Po przesłuchaniach konkursowych jury udało się na narady. Tam zapadły najważniejsze decyzje.

- Nagroda Grand Prix pojechała do Zabrza. Pozytywna Grupa Śpiewająca uzyskała najwyższe noty we wszystkich elementach, które były oceniane - mówi Robert Kędziora. - Nagrodzone i wyróżnione zespoły otrzymywały sprzęt muzyczny, który pomoże im rozwijać muzyczną pasję.

Harcerze ze Śląska po występie na koncercie galowym i odbiorze nagród nie kryli radości. - Nie sądziliśmy, że utwory "Córka Rybaka” i "Zielony płomień”, aż tak przypadną do gustu. Cieszymy się i zawsze Tarnobrzeg będzie dla nas fantastycznym miejscem - opowiadają harcerze z Zabrza.

Twoje wsparcie dla stowarzyszenia Esteka:
darowizna on-line
przekaż 1% podatku
darowizna rzeczowa
zostań wolonatriuszem
[Zamknij okno]